PONTEX díky barevnému tisku výkresové dokumentace šetří čas i peníze

CopyGeneral_HPPageWideXL

 

Společnost Pontex patří už od roku 1992 k významným hráčům na českém trhu v oboru projektování dopravních staveb (zejména mostů), inženýrských konstrukcí mostů a projektování silničních staveb. S tím souvisí potřeba firmy tisknout kvalitně výkresovou dokumentaci, která by byla dobře čitelná a také odolná proti poškození. Prostředí stavby přeci jen klade vysoké nároky nejen na lidi, ale vše ostatní.

Společnost několik let využívá pro tisk a kompletaci projektové dokumentace produkční středisko Copy General, přičemž 70 % veškerého objemu se tisklo v černobílém provedení a zbytek v barevném. Důvodem byla historicky nižší cena černobílého tisku a vyšší rychlost strojů určených pro tento typ tisku.

„Tento způsob nám vyhovoval. Nicméně jsme hledali řešení, aby většina projektové dokumentace byla v barevném provedení, protože jsou pak plány přehlednější a jasnější“, říká Vladislav Vodička – jednatel společnosti Pontex.

Možnost rychlého a přitom ekonomicky dostupného barevného tisku nabídly až nové tiskárny HP PageWide XL, které Copy General zavedla ve svém produkčním středisku v roce 2016. Po vyladění všech detailů s firmou Pontex bylo možné opustit černobílý tisk a začít většinu dokumentů tisknout v barvě.  

„Velice nás potěšilo, že barevný tisk na těchto strojích je levnější než na klasických barevných tiskárnách a kromě kvalitního tisku v barevném provedení se zároveň i zrychlila výroba zakázek“, dodává Vladislav Vodička – jednatel společnosti Pontex.

Po přechodu na jednotný typ tisku společnost Pontex začala produkovat většinu dokumentace v barevném provedení. Tímto způsobem tiskne až 80 % svých projektů. Zároveň došlo k zrychlení přípravy velkých projektů. Projektanti mohou naplno využít možností vykreslování detailů a změn v barvě. Dokumentace je lépe čitelná. Tisky jsou voděodolné a na stavbě nejsou znehodnocené.

Důležitým aspektem je pro společnost Pontex také úspora nákladů. Za kvalitnější a rychleji zpracované zakázky platí méně. Při porovnání se standardním systémem účtování podle barevnosti je u stávajícího objemu a poměru tisku úspora 27 %.

© 2018 Copy General