Materiály Pro tisk a zpracování vašich dokumentů se nemusíte omezovat – nabízíme totiž nejrůznější typy tiskových médií a materiálů.

Pro velkoformátový prezentační tisk

Karton matný (180 g/m2) a lesklý (200 g/m2)

Pestré a syté barvy, ideální pro tisk prezentačních plakátů – pro krátkodobé využití v interiéru

Pro fototisk

Základní řada
Saténový fotopapír 235 g/m2

Nejoblíbenější ze všech fotopapírů, poskytuje vynikající kontrast i barevný rozsah a jeho jemná textura vdechne výtiskům život, dobře snáší častější manipulaci.

Lesklý fotopapír 235 g/m2

Maximální ostrost, kontrast i barevný rozsah, detailní kresba, vyžaduje velmi opatrnou manipulaci.

Přirozeně bílý matný fotopapír 230 g/m2

Jasně bílý matný fotopapír 230 g/m2

Hluboce matný povrch, zdaleka nenabízí takový kontrast a barevný rozsah jako saténové a lesklé papíry.

Matné plátno 390 g/m2

100% bavlna, bez kyselých složek, výraznější textura, vynikající kvalita za skvělou cenu (plátno má archivní parametry). Plátno se ve většině případů vypíná na blindrám (zaslepený rám). Výtisky napínané na blindrám standardně leskle lakujeme – tím se výrazně zvyšuje užitná hodnota produktu (ochrana proti mechanickému poškození, proti vodě, proti negativnímu působení UV záření, které urychluje blednutí barev). 

Prémiová řada
Hladký akvarelový papír 320 g/m2

Texturovaný akvarelový papír 320 g/m2

100% bavlna, přirozeně bílá barva, bez optických zjasňovačů, vysoký archivační potenciál.

Lesklý přirozeně bílý barytový papír 320 g/m2

Podkladová vrstva ze 100% alfa-celulózy, barytová vrstva pro ostřejší obraz, přirozeně bílá barva, vysoký lesk a dokonale hladký povrch, bez optických zjasňovačů, s alkalickou rezervou, vysoký archivační potenciál.

Lesklý přirozeně bílý žilkovaný papír 300 g/m2

100% alfa-celulóza, přirozeně bílá barva, bez optických zjasňovačů, s alkalickou rezervou, vysoký archivační potenciál.

Lesklý polyesterový film 215 g/m2

Vysoký lesk, zvýšená mechanická odolnost, šedá zadní strana, vysoký archivační potenciál.

Jasně bílé matné plátno 450 g/m2

Směs bavlny a polyesteru, jemná textura, mezi plátny v nabídce CG největší barevný rozsah. Plátno se ve většině případů vypíná na blindrám (zaslepený rám). Výtisky napínané na blindrám standardně leskle lakujeme – tím se výrazně zvyšuje užitná hodnota produktu (ochrana proti mechanickému poškození, proti vodě, proti negativnímu působení UV záření, které urychluje blednutí barev). 

Materiály pro reklamní a označovací grafiku

Grafické papíry
Saténový grafický papír 135 g/m2

Saténový grafický papír 200 g/m2

Fotografické papíry
Saténový fotografický papír 240 g/m2

Lesklý fotografický papír 230 g/m2

Pro oba papíry šířka tisku až 150 cm a na oba papíry lze tisknout stříbrným inkoustem.

Speciální papíry
Saténový papír 120 g/m2 BBS

Plakátový papír s modrou zadní stranou (často taky nazývaný billboardový, podle nejtypičtějšího využití), která zabraňuje prosvítání starší spodní vrstvy, přes kterou se novější plakáty lepí.

CLV papír 150 g/m2

Speciální papír s lepším rozptylem světla do prosvětlených vitrín nebo i jako ekonomické řešení pro běžné plakáty. Výtisky jsou určené pro větší pohledovou vzdálenost.

Fólie
Matná backlit fólie 210 µm

Vysoce kvalitní fólie k prosvětlení (to ale není podmínkou), vynikající obrazová kvalita. Na tuto fólii lze tisknout stříbrným inkoustem.

Textilní bannery
Lehká polyesterová textilie 185 g/m2

Těžká polyesterová textilie 280 g/m2

Obě textilie jsou částečně průsvitné, takže tak tvrdě nerozdělují prostor. Šířka až 150 cm.

Polyesterová blockout textilie 270 g/m2

Narozdíl od předchozích dvou má tato textilie černou zadní stranu a je neprůsvitná. Standardně šířka maximálně 90 cm (na objednávku i větší šířka).

Těžké PVC bannery
PVC blockout banner 510 g/m2 – ekonomický

Neprůsvitný (blockout) banner vhodný především pro interiérové a krátkodobé (několik měsíců) exteriérové aplikace. Jemně texturovaný matný povrch.

PVC frontlit banner 550 g/m2 – prémiový

Prémiový banner i pro náročnější exteriérové použití. Jemně texturovaný matný povrch.

Lehké bannery
Matná bílá polypropylenová blockout fólie – řada u

Lehký blockout (neprůsvitný) banner se stříbrnou zadní stranou, pro interiérové i exteriérové aplikace. Recyklovatelný plast. Šířka až 150 cm.

Matná bílá polypropylenová fólie – řada i2

Řada i2 nabízí fotorealistickou kvalitu obrazu, výtisky jsou ale určené jen do interiéru (tisk je hodně, ale ne stoprocentně odolný proti vodě, barvy začnou působením slunečního světla blednout). Recyklovatelný plast. Šířka maximálně 105 cm.

Matná bílá polyethylenová fólie – řada i2

Lehký, ale přitom velmi odolný syntetický materiál s dokonale matným, sametově hebkým povrchem. Prémiový materiál pro exkluzivní aplikace. Řada i2 nabízí fotorealistickou kvalitu obrazu, výtisky jsou ale určené jen do interiéru (tisk je hodně, ale ne stoprocentně odolný proti vodě, barvy začnou působením slunečního světla blednout). Recyklovatelný plast. Šířka maximálně 105 cm.

Speciální bannery
PVC síťovina (mesh banner)

Kvalitní PVC laminovaný mesh banner (síťovina – banner je děrovaný v celé ploše, částečně tedy propouští vzduch a světlo), typické použití je reklama na fasádách domů.

Základní samolepicí fólie

Ekonomické samolepicí fólie
Lesklá/matná bílá samolepicí PVC fólie – ekonomická

Lesklá čirá samolepicí PVC fólie – ekonomická

Fólie pro krátkodobé a nenáročné aplikace na rovných plochách (typická životnost 2 roky, maximálně 4 roky v interiéru). Fólie mají čiré permanentní lepidlo. Na lesklé fólie lze tisknout stříbrným a bílým inkoustem.

Lesklá bílá samolepicí PVC fólie – standardní

Lesklá čirá samolepicí PVC fólie – standardní

Fólie pro dlouhodobé a náročnější aplikace na rovných a mírně zakřivených plochách (typická životnost 4 roky, maximálně 6 let v interiéru). Fólie mají tloušťku 80 μm a čiré permanentní lepidlo. Lze na ně tisknout stříbrným a bílým inkoustem.

Lesklá bílá samolepicí PVC fólie – prémiová

Fólie pro dlouhodobé a náročné aplikace (typická životnost 6 let, maximálně 10 let v interiéru), vhodná i k polepu nerovných povrchů a k celopolepu předmětů (např. automobilů). Fólie má tloušťku 55 μm a šedé permanentní lepidlo.

Speciální samolepicí fólie
Matná bílá/čirá PVC fólie 100 µm s bodovým lepidlem

Lepidlo není nanesené v celé ploše, ale jen v pravidelné mřížce bodů. Díky tomu je instalace hračkou pro každého – netvoří se vzduchové bubliny a fólii lze zase snadno odlepit. Fólie je určená na krátkodobé (do 6 měsíců) použití v interiéru (delší nebo i exteriérové použité je možné, nelze ale zaručit trvalost aplikace).

Lesklá bílá/čirá elektrostatická PVC fólie

Elektrostatické fólie vůbec nepoužívají lepidlo, samy přilnou na hladký skleněný nebo i plastový povrch (je nutné vždycky na konkrétním povrchu předem vyzkoušet). Snadno se nalepují i ještě snadněji odlepují. Na čirou fólii lze tisknout bílým inkoustem.

Matná bílá samolepicí PVC fólie na komplikované povrchy

Fólie se silným šedým permanentním lepidlem, díky kterému přilne i tam, kde jiné fólie selhávají. Fólie má tloušťku 100 µm a životnost v exteriéru až 3 roky.

Lesklá bílá samolepicí PVC fólie na hrubé povrchy

Tvarově přizpůsobitelná fólie určená k polepu strukturovaných povrchů – např. hrubého cihlového zdiva. Šedé permanentním lepidlo s vysokou počáteční lepivostí, tloušťka 55 µm, životnost fólie v exteriéru je až 3 roky.

Děrovaná samolepicí PVC fólie – ekonomická

Jde o tzv. one-way vision okenní fólii – z vnější (pohledové) strany je vidět vytištěný motiv, z druhé strany (kde se předpokládá míň světla než na pohledové straně) je skrz fólii díky děrování vidět. Nejčastěji se používá na výlohách (na okna dopravních prostředků je nutné použít podobnou, ale certifikovanou a taky dražší fólii spolu se speciálním laminovacím filmem).

Materiály pro maloformát (archový tisk do formátu SRA3)

Základní papíry
Hlazený papír

Vysoká míra bělosti a hladkosti. Od 100 g/m2 až po silný karton 350 g/m2.

Oboustranně natíraný papír – mat i lesk

"Křídový papír", vhodný pro letáky, prospekty i pro exkluzivní publikace, grafické práce, případně i tisk fotografií. Od 120 g/m2 po 350 g/m2.

Jednostranně natíraný papír – vysoce lesklý

Papír se super lesklým povrchem použijte pro barevný digitální tisk – je určený především pro tisk fotografií a luxusních publikací. Plošná hmotnost 250 g/m2.

Kreativní papíry
Máme širokou nabídku kreativních papírů, metalických i texturovaných.

Samolepicí tisková média
Do interiéru doporučujeme matný nebo lesklý samolepicí papír a pro exteriérové použití nabízíme syntetické samolepicí fólie.

Čiré fólie
Fólie s antistatickou úpravou

Fólie s antistatickou úpravou vám zaručí, že se k sobě fólie nelepí. Nabízíme A4 čiré fólie pro barevný a černobílý tisk a A3 čiré fólie pro černobílé tiskárny. Fólie jsou ze 100% polyesteru a neobsahují rozpouštědla – jejich likvidace nemá negativní dopad na životní prostředí.

Okamžitá dostupnost materiálů, papírů, jejich formátů a plošných hmotností se na jednotlivých pobočkách může lišit.

Na objednávku lze dodat i různé další typy papírů.

Materiály pro velkoformátový černobílý tisk

Bílý, krémový nebo žlutý papír

Standardní papír, který používáme pro černobílý tisk – především pro čárové technické výkresy.

Fluorescenční papír

Papír s výraznými barvami s vysokou mírou viditlenosti, ideální pro informační a promo plakáty. Nabízíme svítivou žlutou, oranžovou, růžovou a světle zelenou.

Pauzovací papír

Poloprůhledný papír (nejen) pro technické výkresy. Může fungovat i jako tvůrčí řešení.

Nabídka barevných a reflexních papírů se na jednotlivých pobočkách může lišit

© 2018 Copy General