Jeden rok s revoluční technologií HP PageWide XL

 

Převratnou tiskovou technologii HP PageWide XL mohla odborná veřejnost možnost poprvé vidět a vyzkoušet v lednu roku 2016. Oficiální představení této novinky se uskutečnilo v Národní technické knihovně v Praze, dále pak v Ostravě nebo Hradci Králové. Ze strany odborné veřejnosti byl o revoluční novinku velký zájem.

 

V čem je technologie „Nej“?

Především umí nejrychlejší tisk technické dokumentace na trhu. Zvládne totiž vytisknout až 30 stran formátu A1 za minutu včetně skladu. Navíc i barevný tisk je levnější (tedy za nižší náklady) než u černobílých laserových tiskáren a speciálně vyvinuté voděodolné inkousty jsou inovací, kterou ocení například pracovníci na stavbách nebo exteriéru.

 

Zkušenosti z ostrého provozu

První dvě tiskárny HP PageWide XL v České republice jsou již téměř rok v ostrém provozu. Dohromady natiskly více než 240 000 m2, což jsou čísla hodná malé bilance. Představit si to můžete jako šestinásobek Václavského náměstí v Praze.

V produkčním středisku Copy General na Křížové ulici v Praze tyto stroje plně nahradily původní klasické vybavení pro tisk CAD dokumentace založené na kombinaci LED a inkoustových technologií. Konsolidací barevné a černobílé technologie a využití aplikace HP Smart Stream pro zpracování a přípravu dat do tisku bylo dosaženo zásadní úspory času v samotné výrobě. V předtiskové části jsme náročnost a tím i finanční nákladnost srazili na polovinu.

 

Technologii slouží novým klientům

V průběhu minulého a letošního roku se pro pořízení nové technologie rozhodla řada předních společností napříč Českou republikou, a to jak z řady velkých projektových kanceláří, developerů, tak i kopírovacích center.

Jedním z příkladů je společnost Sweco Hydroprojekt, která od implementace technologie v dubnu 2016 protiskla již 40 000 m2. IT manažer Luboš Kovář hodnotí projekt následujícími slovy: „Veškeré projekty jsme zvládli interně a včas. Na klasických technologiích by toto nebylo možné stihnout. HP PageWide XL nám pomohl zefektivnit celý provoz planografie. Uspořili jsme finanční prostředky, zrychlili celou výrobu a dosáhli kvalitnější a lépe čitelné projektové dokumentace“.

Více informací na: www.pagewide.cz

© 2018 Copy General