158 237 m2 nápadů na Drupa 2016

158 237 m2 nápadů na Drupa 2016

 

Stejně jako čekají sportovci na olympijské hry, i tiskaři, polygrafové a další nadšenci tiskových technologií každé 4 roky vyhlíží düsseldorfský veletrh Drupa. Ten letošní odstartoval 31. května a trval do 10. června.

Největší světový veletrh polygrafie navštívilo celkem 1 828 vystavovatelů z 54 zemí. A za 11 dní stihli v 17 halách představit novinky, trendy a inovace, včetně funkčního designu, 3D tisku nebo dokončovacího zpracování.

260 165 návštěvníků ze 183 zemí světa pak bedlivě sledovalo show velikánů - Xerox, Heidelberg, Kodak, HP a další představili své obří stroje a nejnovějšími technologie. Ostatně 55 % všech zúčastněných uvedlo jako hlavní důvod návštěvy „inovace a trendy“. A právě kvůli nim se veletrhu zúčastnila i Linda Sádlová, ředitelka divize Print. Co si o něm myslí?

Zacílení na konkréní produkt má smysl

Jedním z největších témat Drupy bylo pro vystavovatele tiskových technologií uplatnění injekt tiskové technologie v transakční korespondenci, kde je hodnota informace důležitější než kvalita obrazu. Téměř celý polygrafický trh zaměřil svou pozornost na desítky variant vysokokapacitního injektového tisku. Ukazuje se, že konkrétní zacílení má význam. Tím se řídí i Linda Sádlová, která uvádí, že přesné zacílení a důraz na detail, je zásadní pro řízení její divize Print.

Automatizace výroby je běh na dlouhou trať

Jak řekla Linda, „Nejzajímavějším tématem pro mě byla automatizace výroby, kterou se sami u nás ve firmě nyní zabýváme.“

Postupné přenesení zodpovědnosti na stroje přináší zjednodušení mnoha činností, které by jinak stály člověka spoustu času. Automatizace postupně prosakuje napříč odvětvími, a tak to určitě nebylo letos poprvé ani naposledy, co se toto téma na Drupě vyzdvihovalo.

Oboustranný velkoformátový tisk konečně na trhu

Linda navštívila veletrh už poněkolikáté, a i když se polygrafii věnuje celý profesní život, 17 obrovských hal plných novinek ji ohromilo. Zejména pak injektová technologie umožňující oboustranný potisk jedním průjezdem.

Už teď vám doporučujeme rezervovat si ubytování v Düsseldorfu na rok 2020. 23. června až 3. července se tam totiž určitě potkáme.

© 2018 Copy General